60 lecie święceń kapłańskich ks. Henryka Mazurowskiego

komunia ksieza

W najbliższą niedziele 12.02. o godzinie 12 w kościele parafialnym pw. św. Franciszka z Asyżu w Radzanowie odbędzie się uroczysta Msza Św.  z okazji  60 lecia święceń kapłańskich ks. Henryka Mazurowskiego, proboszcza parafii pw. w. Rocha

w latach 1978 – 2004.

Ks. Henryk Mazurowski urodził się 19 sierpnia 1930roku we wsi Kuski, parafii Rościszewo. Święcenia kapłańskie przyjął 10 lutego 1957 roku w  Płocku. Po święceniach otrzymał nominację na wikariusza parafii Radzanów w której to pracował w latach1957-1962. Następnie otrzymał nominację na probostwo do Ciemniewka.

O jego zasługach dla parafii i kościoła radzanowskiego wiele można napisać. Jako wikary przyczynił się do elektryfikacji kościoła 8 listopada 1957 roku. Radzanów został podłączony do sieci elektrycznej. ks. Henryk Mazurowski zbierał ofiary na elektryfikację. Uczył w miejscowej szkole religii.

sieczka1

Po powrocie do Radzanowa 1978 roku jako proboszcz zajął się remontem świątyni.  W 1979 roku parafia uzyskała zezwolenie na remont generalny kościoła. Przeprowadzono prace odwadniające  terenu przykościelnego i odprowadzono wodę z podziemi kościoła. W kolejnych latach za sprawą ks. Mazurowskiego wykonano remont dachu oraz tynków na kościele . Proboszcz zadbał także o wnętrze świątyni, wymieniono instalację elektryczną, założono ogrzewanie. Wielkim wyzwaniem dla księdza i parafian było wykonanie nowego żelbetowego sklepienia, a następnie odnowienie polichromii.

W 1986 roku położono również nową instalację elektryczną do ogrzewania kościoła. Wszystkimi tymi pracami kierował z wielkim poświęceniem, pomimo choroby.

W roku 2004 roku  ks. proboszcz Henryk Mazurowski przeszedł na emeryturę, dalej zamieszkuję Radzanów nad Wkrą.

Z okazji 60 lecia święceń kapłańskich w imieniu swoim i Czytelników życzę Zdrowia, Pogody Ducha, Bożej Opaczności i 100 lat Życia .

Jedna myśl na temat “60 lecie święceń kapłańskich ks. Henryka Mazurowskiego”